O mně

První kurz předení, květen 2013

Přišlo to jako velká vlna. Začala jsem háčkovat a prodávat háčkované doplňky na trzích, ale pořád to nebylo ono. Během prvního roku vysoké školy jsem přišla náhodou na to, že ještě pořád existuje předení a že je to vlastně docela zajímavé, a už jsem jela na kurz. Byla jsem nadšená. Možnost toho vytvořit vlastní příze z jakýchkoliv barev, v jakémkoliv složení, jakkoliv bláznivé, byla neuvěřitelná.

Už jako malá jsem ráda tvořila. Ráda jsem háčkovala a byla jsem u vytržení z toho, že si mohu uháčkovat cokoliv! Z různých barevných klubíček! Tvořila jsem a byla jsem spokojená a vše mi dávalo smysl.

Jak šel čas, postupně jsem s tím vším přestala. Nevím proč. Jiné zájmy, puberta… Po nějaké době mě kamarádka znovu přivedla k háčkování. Po téměř deseti letech jsem vzala háček a klubko do ruky a šlo to jako po másle.

festival vlny v Německu - zde jsem poprvé nabídla své příze

Začala jsem pomalu příst, poznávat vlákna, ale se školou na to nebyl moc čas. Cítila jsem, že pokud se tomu nezačnu věnovat naplno teď, už se k tomu nikdy nevrátím. Toužila jsem dělat to, co mě zajímá a baví. Poprvé jsem se svými přízemi vyrazila na festival vlny do zahraničí, kde se mi téměř všechny prodaly, a já věděla, že je to na dobré cestě. Od té doby jsem prošla několika kurzy od těch nejlepších přadlenek a napředla kilometry a kilometry zakázek. Předení mě nabíjí, předení má smysl a předení mě činí šťastnou. A já bych ráda ukázala všem, kdo rádi tvoří, jak využívat ručně předené příze, aby vznikaly kvalitní, unikátní a originální věci, které budou vyčnívat.

Kde se vzal název Hana Paimen? 

Mé jméno je Hana Báčová, a jelikož "bača" je pastevec (a nemá k vlně daleko :o), rozhodla jsem se název trochu ulehčit nejen pro své zahraniční zákazníky a použít finskou variantu svého jména - tudíž Paimen... A čte se to tak jak se to píše. 🙂 

A proč zrovna finština? Tak o tom třeba někdy jindy...